מרכז שקד, שלמה קליין, עין גב, פלדנקרייז
   
  
שלמה קליין

מטפל ומורה בשיטת פלדנקרייז

קליניקה בתל קציר
טיפולים אישיים וקבוצתיים

פעילות קבוצתית:
טבריה
בית איל - עמק הירדן
בני יהודה - רמת הגולן

טל. 050-8890122
 shlomo57@bezeqint.net
 

קבוצות פלדנקרייז

המעונינים להצטרף לקבוצות:
  • טבריה - בית נעמת
  • תל קציר - מרכז שקד
  • בני יהודה, רמת הגולן
  • בית אייל - עמק הירדן
או לפתוח קבוצה בישוב שלהם,
מוזמנים לפנות
לשלמה קליין טל. 050-8890122

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 FacebookTwitter

המלצות מטופלים

 
המלצות נוספות וסרטי וידאו תוכלו לראות בערוץ היוטיוב שלי.
"הנצחונות הקטנים" - א. סתיו

אני מתאמנת כבר 10 שנים ואולי יותר. הפלדנקרייז מלווה אותי בחיי ואני ככל אדם עברתי מספר דברים לא פשוטים, כגון: ריסקתי את המרפק, עיקמתי את הברך ולאחרונה זה מספר שנים אני סובלת מבעיות מפרק הירך.
לאורך כל הזמן הזה, ראיתי את נפלאות השיטה המיוחדת הזו, איך היא הפליאה להחזיר אותי לחיים רגילים, לאפשר לגופי להמשיך לתפקד כרגיל והעיקר להבריא.
המורה שלנו, שלמה קליין, אדם יקר, שמלווה אותנו בנאמנות בו אני תולה את כל "הנצלחונות הקטנים" והידיעה שמשריש בנו, שניתן תמיד תמיד להשתפר.
בנאמנות והערכה
א. סתיו


עדות - ניסים שאולמטופל של שלמה קליין
מספר על  הטיפול המוצלח  בדלקת פרקים בשיטת פלדנקרייז היי שלמה,
להלן תמצית מלוא הערכתי על טיפולך:
 
לפני כ- 20 שנים, התחלתי להרגיש כאבים חזקים במפשעת ובגב התחתון בצד שמאל.
במשך כ- 7 שנים, נבדקתי על ידי אורטופדים, אורולוגים ורופאים אחרים וכמובן עברתי אין ספור בדיקות. אבל אף אחד מהרופאים הנ"ל לא מצא מה מקור הכאב ומאידך לא גרם לסילוק הכאבים.
לפני כ- 13 שנים, באחד הביקורים שלנו אצל חברינו אנדראה ושלמה קליין בקיבוץ תל קציר, סיפרתי לשלמה על בעיית הכאבים שממנה אני סובל זמן רב ופתרון אין.
שלמה לקח אותי למרפאתו וטיפל בי בשיטת פלדנקרייז במשך כשעה.
לאחר הטיפול והתרגול שביצע שלמה, חל שיפור וחשתי פחות כאבים. שבוע לאחר מכן באנו שוב לקיבוץ. שלמה ביצע שוב תרגול וטיפול בשיטת פלדנקרייז. לאחר הטיפול השני הכאבים נעלמו לחלוטין. 
 למעשה שכחתי במשך הרבה שנים שפעם סבלתי מהכאבים הנ"ל.
לפני כחצי שנה, חשתי מיחושים קלים בצד הגב התחתון, מיד פניתי לשלמה ובטיפול ובתרגילים שלו בשיטת פלדנקרייז , הכאבים נעלמו.
הטיפול של שלמה גרם לשיפור שלא יסולא מפז, באיכות החיים שלי .
 אני מודה לשלמה בכל פה. 
ברוך
 
מהו פלדנקרייז עבורי -  יוסי אלגרבלי

אני משתתף בקבוצת פלנדקרייז של שלמה יותר משש שנים. התאמנתי באומנות לחימה, אייקידו, כחמש שנים, ואני מתרגל יוגה בקביעות. אני רוצה להציג את המשמעות של פלנדקרייז והתועלת שלו בשבילי.   
ההשתתפות בקבוצת פלדנקרייז מלמדת כיצד לשפר את התנועות הפשוטות, כגון קימה מישיבה על כסא, ומקנה כלים כיצד לשפר תנועות מורכבות ומשוכללות, הנדרשות באומנויות לחימה למשל, כגון גלגול לאחור. תשומת הלב שמופנית בשיעור הפלדנקרייז לפרטים, פירוק הפעולה לחלקיה ויעול כל חלק שלה, מאפשרת בסוף השיעור לעשות אותה ביתר יעילות ובקלות.
 
לעומת אומנות לחימה או יוגה, בשיעור פלדנקרייז המורה אינו מדגים בפני התלמידים את התנועה שעליהם לעשות, אלא מסביר מילולית מה לעשות. כתוצאה מכך הוא מאפשר לתלמידים לגלות את הדברים בעצמם ולעשות את התנועה בהתאם ליכולתם וצרכיהם. הישום של הוראות מילוליות באופן תנועתי מאפשר שליטה טובה יותר על הגוף, מקנה יכולת להוציא לפועל ולתרגם את המחשבה למעשה.
 
כיוון שרבים מהשיעורים נעשים בשכיבה על מזרן, האלמנט של ההשוואה ההדדית פוחת, וכל אחד יכול להתרכז בעצמו ולא להתאמץ לחקות ולעשות היטב כמו חברו. ההתרכזות הזו בעצמנו, חיפוש הפתרונות אצלנו במקום אצל האחרים, וההדגשה על הסבלנות וההתבוננות בתהליך, מאפשרים להפחית את הקנאה באחר ואת הביקורת העצמית, שמוציאות את האדם מן העולם, בפראפרזה על אמרה ידועה של חז"ל.
 
תועלת חשובה נוספת הוא הלקח לחיים, להתמקד באמצעי ולא במטרה. אם ביוגה למשל, כדי להגיע לכיפוף גדול יותר נאמץ יותר את הגוף (תוך דגש על נשימה אל המקום שאותו מותחים(, בפלדנקרייז נתרגל תנועות אחרות שיאפשרו להגמיש את הגב, ובסופו של השיעור המטרה עשויה להיות מושגת מאליה. היכולת האנליטית הזו והמודעות לחלקי הגוף השונים והשפעתם זה על זה הן נכס לחיים, לא רק לגבי תנועה אלא גם לגבי תחומים אחרים. לעיתים לאחר שיעור פלנדקרייז, אני מגלה כי התמודדות עם משימות שונות,  מתיקון ברז בבית ועד עבודה בפילוסופיה או לימוד דף גמרא,  נעשית קלה יותר ושיש לי כלים טובים יותר להתמודד איתן.
 
ההדגשה בשיעור פלדנקרייז לא להשתמש בכוח רב יותר כדי לפתור קושי, לא להגביר את המהירות כדי לפסוח על שלב קשה בפעולה, מעודדים ומאפשרים שיפור והתקדמות. במקום הנטיה לטשטש את הקושי יש ניסיון אמיתי להבין אותו ולהתבונן בו. מכל הטעמים האלה,  הפנמה של עקרונות הפלנדקרייז יכולה לסייע לא רק בתחום התנועתי,  אלא גם להתפתחות רגשית ושכלית ולהוות מודל כללי של למידה בכלל.
 
יוסי אלגרבלי.
 

חנה כהן על טיפול בכאבי גב

-

 
 
עדות - בני רפפורטמטופל של שלמה קליין
מספר על  הטיפול המוצלח  במחלת הפרקינסון בשיטת פלדנקרייז


  
 

 
 
**ההמלצות באתר, אינן תחליף לייעוץ רפואי ובריאותי, שיינתן על ידי רופא או מטפל בשיטת פלדנקרייז